Pylové zpravodajství


Pro ty, co trpí alergií na některé pyly, bývá důležité také pylové zpravodajství. To se každoročně týká období mezi únorem a listopadem a v tomto období se s tímto zpravodajstvím setkáme i na počasí iDnes. Najdeme zde informace o dominantních alergenech, aktuální situaci a předpověď na další období. Hned pod tím je přehledná tabulka s pylovým kalendářem. V něm je seznam jednotlivých rostlin a vedle nich jsou vždy vyznačeny měsíce, v nichž tyto rostliny kvetou. Zdrojem všech informací o pylech pro počasí iDnes jsou internetové stránky www.pyly.cz. Mezi zajímavé informace na počasí iDnes patří i aktuální stav blesků nad naším územím. Blesky jsou opět vyznačeny na mapě České republiky a můžeme si tak podle těchto obrázků udělat lepší představu o síle bouřky.

Stav počasí ve světových metropolích na počasí iDnes

Počasí iDnes nepřináší aktuální a podrobné zpravodajství pouze o počasí v ČR, ale nalezneme zde i informace o počasí v několika desítkách světových metropolí. U každého z těchto velkých měst pak vidíme tři základní údaje – stav oblačnosti (formou ikonky), teplotu ve stupních Celsia a směr a rychlost větru.


Horská a alpská střediska na počasí iDnes

Velmi podrobné informace přináší počasí iDnes také z horských středisek v Evropě. Podívat se zde můžeme na stav počasí v několika desítkách lokalit z celé Evropy. Kromě počasí v Alpách zde nechybí ani informace z Tater, Skandinávie a řady dalších lokalit v Evropě. U každé stanice se pak můžeme podívat na čtyři základní údaje – stav oblačnosti, směr a rychlost větru, teplota a celkové množství sněhu. U vybraných stanic je pak k dispozici i odkaz na webkameru, díky které se tak můžeme podívat přímo na místo a udělat si přesný obrázek o tom, jaké je tam zrovna počasí. Pokud klikneme na odkaz Alpská střediska, zobrazí se nám přehled více než tří desítek stanic z Rakouských, Švýcarských, Italských a Francouzských Alp. U každé lokality pak vidíme dva údaje – celkové množství sněhu a množství nově napadaného sněhu.

Přímořská letoviska na počasí iDnes

Pokud se naopak chystáme vyrazit za teplem, budou nás určitě zajímat zprávy o aktuálním počasí v přímořských letoviscích. Na této stránce máme možnost podívat se na stav počasí ve 49 městech. U jednotlivých měst jsou tři základní informace – stav oblačnosti, teplota vzduchu a teplota vody. Samostatné podstránky se pak věnují počasí ve čtyřech nejoblíbenějších zemích českých turistů – Chorvatsku, Itálii, Španělsku a Řecku.

Další zajímavé mapy na počasí iDnes

Počasí iDnes poskytuje svým čtenářům velmi široké a komplexní informace o počasí nejen z Česka, ale i z celého světa. Kromě výše zmíněných položek zde nalezneme řadu dalších zajímavých předpovědí a meteorologických zajímavostí. Patří mezi ně např. synoptická mapa, která ukazuje rychlost větru, atmosférické fronty a tlakové útvary. Kromě synoptické mapy na aktuální den se můžeme podívat i na předchozí dny. Další zajímavostí je mapka, na které vidíme nebe nad Evropou. Na této mapce je vidět z velké vzdálenosti celé území Evropy a snímek ukazuje, kde je zrovna v Evropě vysoká a kde naopak nízká oblačnost. I u této mapy platí, že se můžeme podívat i na předchozí dny. Spíše pro odborníky je pak určená mapa vzdušných mas. I ta ukazuje celou Evropu a pomocí různých barev znázorňuje různé masy vzduchu. Poslední mapkou, kterou na počasí iDnes můžeme vidět, je tepelný snímek Evropy, který ukazuje oblačnost a znázorňuje kam svítí Slunce. V tomto případě je celá mapka černobílá. 

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací iDnes.cz a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!