Informace o letovém provozu


Přímo na titulní stránce Meteopressu najdeme také přímý odkaz na webové stránky mapující aktuální stav letového provozu nad územím České republiky. Jedná se o stránky www.sledujto.cz a kdykoliv se na nich můžeme podívat na to, jaké letadla se právě vyskytují nad naším územím a v jakých místech právě jsou.

Meteopress a jeho stránky zaměřené na katastrofy

Sice to nijak nesouvisí s předpovědí počasí ani s meteorologií, ale Meteopress provozuje ještě jedny internetové stránky, tentokrát zaměřené na téma černá kronika. Jedná se o web se zpravodajstvím z České republiky, kde si můžeme přečíst nejnovější články z policejních zdrojů. Stránky najdeme pod odkazem katastrofy.meteopress.cz a vedou na ně také přímé odkazy z úvodní stránky Meteopressu.

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy.

Meteopress na sociálních sítích

Meteopress nechybí ani na největších sociálních sítích – její profily můžeme sledovat na Facebooku a na Twitteru. Facebookový profil má název Meteopress Online a každý den na něm informuje o aktuálním počasí na území České republiky. I na Twitteru nalezneme profil této společnosti pod názvem Meteopress online a i zde jsou jeho obsahem krátké aktuality o počasí v Česku.

 


Aplikace Meteopress pro mobilní telefony

Předpověď počasí od Meteopressu můžeme mít kdykoliv po ruce také ve svých mobilních telefonech a tabletech díky některým aplikacím. Různých aplikací, které přinášejí předpověď počasí, informace o srážkách a bouřkách a mnoho dalších meteorologických informací, existuje nepřeberné množství a spousta z nich je i v českém jazyce. Které z nich patří k těm nejlepším, jež si do svého mobilu můžeme nainstalovat?

In-počasí – jedna z nejlepších a nejstahovanějších mobilních aplikací, která je k dispozici nejen pro Android, ale i pro iOS a Windows Phone. Aplikace je zcela zdarma a mezi její velké přednosti patří i velmi povedený widget, který kromě počasí a data ukazuje také kdo má svátek.
Yahoo počasí – oblíbená aplikace s předpovědí počasí s pěkným grafickým zpracováním. Mezi její největší přednosti patří krásné fotografie, které přesně znázorňují aktuální stav počasí. Aplikace je určená jak pro Android, tak i pro iOS a v obou případech si ji lze stáhnout bez jakéhokoliv poplatku.
Počasí-Weather – jednoduchá aplikace pro Android, která nabízí pouze základní funkce. Lze ji nainstalovat i na starší verze tohoto operačního systému a výhodou je i to, že zabírá jen minimum místa.
Meteor (Počasí) » Meteoradar – oblíbená česká aplikace s přesným zobrazením srážek a také s jejich aktuální a přesnou hodinovou předpovědí. Její součástí je i widget a je zcela zdarma.
Meteor (Počasí) » Aladin – oficiální aplikace Českého hydrometeorologického ústavu, která nabízí předpovědi teploty, vlhkosti, tlaku, větru a srážek. Svým uživatelům poskytuje vždy přesné a aktuální informace a stejně jako předchozí aplikace ji lze stáhnout zdarma.
The Weather Channel – jedna z nejstahovanějších aplikací pro předpověď počasí na celém světě. Nyní je k dispozici i v češtině a obsahuje spoustu zajímavých funkcí. Je vhodná jak pro mobilní telefony, tak i pro tablety a její stažení je bezplatné.

Meteopress na televizních obrazovkách

Předpovědi počasí od společnosti Meteopress můžeme sledovat i v televizi a to nejen na běžných plnoformátových programech, jako je ČT1, Nova nebo Prima, ale také na samostatném specializovaném kanálu pod názvem Meteo TV. Jedná se o televizní stanici zaměřenou výhradně na předpověď počasí, kterou si diváci mohou naladit ve vybraných sítích kabelové televize. Meteo TV byla původně pouze internetovou televizí, později se ale její signál rozšířil i na další místa a nyní je tak k dispozici velkému množství diváků přímo v jejich televizorech. Samostatný kanál Meteo TV je např. v nabídce kabelové televize UPC.

Meteopress a jeho internetový obchod

Společnost Meteopress na svých internetových stránkách provozuje také vlastní e-shop. V něm si můžeme vybrat kvalitní zboží, které je zaměřené na meteorologii a předpověď počasí. V nabídce e-shopu jsou především vysoce kvalitní meteostanice a to jak pro běžné domácí, tak i pro profesionální použití. Koupit si zde můžeme také příruční detektor blesků a poslední položkou v tomto obchodě je odkaz na informační meteorologický systém MeteoView.

Meteopress a jeho stránky v zahraničí

Meteopress neprovozuje svoje webové stránky pouze v České republice, ale také v sousedních zemích. Na Slovensku má společnost Meteopress svůj web na adrese www.meteopress.sk – stránky se samozřejmě zaměřují především na počasí na území Slovenska, jinak mají podobný obsah jako ty české. Mezi partnerské weby patří ještě také maďarský meteorologický portál, na který se můžeme podívat pod odkazem www.idokep.hu.

Meteopress a jeho placená aplikace Meteoview

Kromě klasické předpovědi počasí a dalších základních meteorologických služeb poskytuje Meteopress také některé placené služby. Patří mezi ně profesionální aplikace MeteoView, jež má svoje webové stránky na adrese www.nasepocasi.cz. Ta je vhodná jak pro domácí, tak i pro firemní využití. Pro domácí použití stojí využívání této služby buď 9 Kč za jednorázový jednodenní přístup a nebo 80 Kč na celých 60 dní. Přímo na stránkách nasepocasi.cz umožňuje Meteopress případným zájemcům si tuto aplikaci vyzkoušet formou bezplatné demoverze. Velkou výhodou oproti bezplatnému servisu je u MeteoView např. výrazně lepší grafické zpracování a další užitečné funkce.

Zasílání varovných sms zpráv od Meteopressu

Další zajímavou službou, kterou společnost Meteopress nabízí, je zasílání varovných esemesek. Tuto službu si mohou zájemci objednat na stránce www.nasepocasi.cz/varovani, kde také najdou podrobnější informace. Při registraci je možné si vybrat, pro jaké konkrétní jevy nám budou varovné smsky chodit – na výběr máme teplotu, vítr, nárazy větru, déšť, sníh, mrznoucí déšť a bouřky. Službu je možné si objednat buď na dobu jednoho měsíce za 50 Kč nebo výhodnější variantu na 90 dní za 99 Kč.

Další velké portály zaměřené na předpověď počasí

Meteopress není jediným velkým serverem zaměřeným na předpověď počasí, ale kromě něj ještě u nás funguje několik dalších velkých meteorologických portálů. O jaké weby se jedná?

Meteocentrum – velký a přehledný český meteorologický portál, který nabízí podrobnou předpověď počasí pro Českou republiku i pro Evropu, družicové snímky, meteorologické zpravodajství, meteorologickou encyklopedii a mnoho dalšího. Stránky najdeme na adrese www.meteocentrum.cz.
In-počasí – další velmi kvalitní meteorologický server, který je známý zejména díky svým aplikacím pro mobilní telefony. Na In-počasí najdeme předpověď počasí pro Česko, Evropu i ostatní světadíly, numerické modely, radarové snímky, snímky z webkamer a spoustu dalšího zajímavého obsahu (např. aktuální maxima a minima na českých meteostanicích). Na stránky In-počasí se dostaneme pod odkazem www.in-pocasi.cz.
iDnes počasí – rubrika o počasí na největším českém zpravodajském portálu. iDnes počasí obsahuje všechna důležitá data a informace o počasí u nás i v Evropě (Slovensko,Chorvatsko, Itálie, Španělsko a Řecko).
Seznam počasí – jednoduchá předpověď počasí na velkém českém internetovém portálu. Má pěkné grafické zpracování s velkými fotografiemi z jednotlivých lokalit a přináší předpověď na osm dní dopředu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!