Vyhledávání počasí v konkrétním městě


Počasí na iDnes není určeno jen pro hledání předpovědi pro velká města, ale najít si zde můžeme i předpověď pro menší města a obce. Kde tyto údaje můžeme vyhledat? Vyhledávací políčko pro počasí v konkrétním městě nebo obci najdeme na pravé straně webu, hned pod hlavním menu. Do políčka zadáme přesný název obce či města a zmáčkneme tlačítko Enter. Vzápětí se nám zobrazí okénko s počasím pro zvolenou lokalitu pro tři dny a to aktuální den a následující dva dny. U každého z těchto dnů jsou pouze základní informace – ikonka se stavem oblačnosti a teplota v noci a ve dne. Pokud nás zajímá počasí pro celý kraj, využijeme vyhledávací políčko s textem Vyberte kraj…, které je hned pod ním. Jedním kliknutím myší si zvolíme požadovaný kraj a zobrazí se nám část mapy s tímto krajem. Na ní pak vidíme informace o počasí v několika vybraných místech zvoleného kraje včetně textové předpovědi pod mapou. Podobně jako u jiných předpovědí, i tady se můžeme podívat na počasí z předchozích hodin a dnů a zároveň máme i možnost podívat se na předpověď na následující dva dny.

Počasí iDnes a hledání počasí z minulosti

Když hledáme na internetu předpověď počasí, obvykle nás zajímá hlavně to, jak bude v následujících hodinách a dnech, nebo aktuální stav počasí. Občas se ale může stát, že potřebujeme zjistit, jaké bylo počasí v minulosti. Jednou z velkých předností počasí iDnes je to, že umožňuje podívat se na historii počasí, a to nejen pro předchozí dny a týdny, ale i měsíce a roky. Najít si jaké počasí bylo např. před dvěma roky je velmi snadné – na hlavní stránce počasí iDnes nad mapou České republiky máme ikonky pro počasí na dnešek a osm dalších dnů. Hned nalevo od ikonky pro dnešní den je ikonka s nadpisem Jak bylo. Na tu klikneme a otevře se nám jednoduchý kalendář. V něm pomocí myši vybereme konkrétní den, který nás zajímá a na toto datum klikneme. Vzápětí se nám zobrazí mapka ČR s přehledem teplot pro tento den, kterou si navíc můžeme přepínat po jednotlivých hodinách. Získáme tak úplně přesnou informaci o tom, jaký ten den bylo počasí a jak se během dne měnilo a to i v jednotlivých krajích a městech.


Počasí iDnes a klasické zpravodajství o počasí

Zprávy o počasí na iDnesu nejsou jen ve formě standardních předpovědí a stručných textových informací, ale občas se počasí objevuje i ve formě běžných zpravodajských příspěvků. Ty se jednak objevují ve zpravodajské rubrice, ale najdeme je i přímo na stránkách počasí iDnes. Obvykle se tyto zprávy zabývají např. dlouhodobou předpovědí počasí, ale najdeme zde např. i zprávy o povodních nebo jiných přírodních katastrofách.

Konkurenční stránky o počasí

Kromě samostatných stránek, které se na počasí specializují a věnují se výhradně meteorologii, najdeme předpověď počasí i na dalších zpravodajských portálech, které iDnesu přímo konkurují. Velmi pěkně zpracované počasí tak má např. největší český portál Seznam. I na něm je odkaz na počasí včetně pár základních aktuálních informací přímo v horní části domovské stránky. Počasí na Seznamu se od toho na iDnesu každopádně výrazně liší a to nejen tím, že není tak obsáhlé, ale také velmi pěkným grafickým zpracováním. Předpověď počasí pro jednotlivá města je zde podkreslena fotkami přímo z těchto míst, které mohou posílat i uživatelé Seznamu. U každého města, které si vybereme, se pak zobrazuje počasí na aktuální den + na následujících sedm dní. Kromě počasí pro více než 70 měst z celého Česka jsou zde k dispozici i předpovědi počasí pro české hory a více než tři desítky měst z celé Evropy. Dalším portálem, na kterém nalezneme předpověď počasí je Centrum. To kromě počasí pro ČR nabízí i předpověď pro světové metropole a letoviska, dále pro české hory a podrobnou předpověď počasí pro Slovensko. Počasí je vždy pro aktuální den + šest následujících dní.

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací iDnes.cz a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!