Meteopress


Meteopress je přední českou společností, jež se zabývá předpovědí počasí a dalšími meteorologickými službami. Působí zde již více než patnáct let a za tu dobu si získala spoustu významných klientů, ať už z řad médií nebo celé řady dalších firem.

Meteopress a jeho spolupráce s médii

Spolupráce s českými médii má u Meteopressu velmi dlouhou tradici a prvním velkým médiem, se kterou tato společnost spolupracovala, byla Československá televize. Později se přidaly televizní stanice, rádia, noviny atd. a dnes je Meteopress předním dodavatelem meteorologických služeb v České republice. Výhodou Meteopressu je i to, že má vlastní moderně vybavené studio, ve kterém natáčí předpovědi počasí ve vysokém rozlišení, může připravovat grafiku, scénář a další služby pro televizní stanice. Kromě televizních kanálů spolupracuje Meteopress i s dalšími typy médií – např. s tištěnými deníky, kterým poskytuje veškeré meteorologické aktuality, dále pak s internetovými portály a také s mobilními operátory. Díky dlouholetým zkušenostem, modernímu vybavení a široké nabídce služeb má Meteopress ve svém oboru na českém trhu dominantní postavení.

 


Metopress a jeho služby pro stavební firmy

Jedním z mnoha oborů, kterým společnost Meteopress poskytuje svoje meteorologické služby, je také stavebnictví. Stavební firmy využívají meteorologického servisu pro zvýšení efektivity stavebních postupů – některé činnosti totiž hodně závisejí na aktuálním stavu počasí a tak mnoho firem využívá profesionálních meteorologických služeb, které zahrnují předpovědi srážek, teploty, větru, oblačnosti a dalších důležitých dat. Meteopress tyto předpovědi pro stavební firmy poskytuje na týden dopředu a ve tříhodinových intervalech.

Metopress a jeho nabídka pro energetické společnosti

Mezi významné klienty Meteopressu patří také velké energetické společnosti. Pro ně je předpověď počasí velmi důležitá, protože počasí má zásadní vliv jak na výrobu, tak na spotřebu elektrické energie. Díky profesionálním předpovědím počasí tak mohou firmy např. lépe odhadovat vývoj cen elektřiny a podle toho měnit svoji obchodní strategii. Velkým energetickým společnostem nabízí Meteopress nejen přístup do svého informačního portálu nebo denní meteorologický servis, ale také přímou telefonickou linku na profesionálního meteorologa nebo speciální meteorologická školení.

Nejvýznamnější partneři společnosti Meteopress

Meteopress spolupracuje se spoustou předních českých firem. Mezi ty nejvýznamnější partnery patří Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), televizní stanice Nova a Prima, energetické společnosti Pražská energetika a ČEPS a.s., internetové portály Seznam, Centrum nebo Atlas, zpravodajské stránky iHned nebo mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone.

Internetové stránky společnosti Meteopress

Webové stránky Meteopressu najdeme na adrese www.meteopress.cz. Stránky jsou velmi obsáhlé a patří k nejnavštěvovanějším českým portálům, zaměřeným na předpověď počasí. Co vše tyto stránky obsahují a jaké jsou na nich rubriky?

Co se kde děje – zajímavé články o počasí ve světě.
Počasí plus – články o počasí na území České republiky, informace o teplotách, vlhkosti vzduchu atd. Tipy a rady, jaké zvolit oblečení s ohledem na počasí.
Výhled počasí – dlouhodobá předpověď počasí pro Česko až na 14 dní dopředu, předpokládané teploty, oblačnost, vítr atd.
Zdraví – články o počasí a různé zajímavosti.
Sport a volný čas – zajímavosti z celého světa – počasí na ostatních kontinentech, cestopisné články atd.
Rekordy – rubrika, která každý den přináší informace o teplotních rekordech, které byly pro tento den na našem území naměřeny. Každý den se zde můžeme podívat na rekordní maximální teplotu, minimální teplotu a také průměrnou teplotu.

Aktuální počasí od Meteopress

Nejdůležitější součástí internetových stránek společnosti Meteopress je aktuální stav počasí a také předpověď na následující dny a týdny. Informace o počasí najdeme přímo na úvodní stránce Meteopressu a aktuální mapky jsou k dispozici také pod odkazem aktual.meteopress.cz. Na této stránce jsou hned čtyři mapy – první z nich se zaměřuje na vítr, druhá ukazuje stav oblačnosti, třetí mapa je teplotní a konečně poslední čtvrtá znázorňuje aktuální tlak vzduchu nad naším územím. Na hlavní stránce Meteopressu pak vidíme stručné informace o počasí pro Českou republiku na následujících sedm dní hned nahoře vedle loga. Pod touto informační lištou je pak velká mapa České republiky s aktuálním stav počasí na našem území včetně teplot v jednotlivých krajích. Hned pod mapou si pak můžeme nastavit, jaké informace v tomto okně chceme zobrazit – kromě stavu počasí lze přepnout na Meteoradar, který se na mapce ČR zobrazí. Další možností je zobrazení předpovědi pro jednotlivé regiony České republiky na následujících sedm dní (3 dny podrobná předpověď s teplotami ráno, dopoledne, odpoledne a v noci, další 4 dny pak jen stručná předpověď). Třetí možností je zobrazení grafu teplot za posledních 31 dní – můžeme si vybrat konkrétní kraj ČR a také jeho okresní město. Poslední volbou v tomto okně je živé vysílání meteorologické televizní stanice Meteo TV.

Meteopress a jeho radar

Pokud nás zajímají čistě informace o srážkách na našem území, můžeme se podívat na stránku s radarem. Tu najdeme pod přímým odkazem radar.meteopress.cz a na velké mapce České republiky na ní uvidíme vývoj srážek nad územím ČR. Výhodou je i to, že si můžeme vybrat libovolné datum z kalendáře a zobrazit si tak, jak v tento den u nás pršelo. Radar Meteopressu zobrazuje stav srážek 24 hodin denně a to vždy po deseti minutách.

Meteopress a počasí na výletních místech

Pro ty, co se chystají na výlet, jsou určené stránky speciálně zaměřené na nejzajímavější výletní místa. Tento web provozuje Meteopress na adrese vylety.meteopress.cz a podívat se zde můžeme na graficky velmi pěkně zpracovanou předpověď počasí na nejatraktivnější místa ve všech krajích České republiky. Předpověď je vždy na sedm dní dopředu, s tím, že na první tři dny je podrobnější (ranní, dopolední, odpolední i noční), na další čtyři dny pak ukazuje jen krátkou souhrnnou předpověď.

Horská střediska a jejich počasí na Meteopress

Samostatnou stránku má meteorologická společnost Meteopress také pro počasí v nejznámějších horských střediscích. Podívat se na ni můžeme pod odkazem hory.meteopress.cz a jejím obsahem je předpověď počasí pro horská střediska v České republice i na Slovensku a také informace o stavu sněhu na horách v Česku, Slovensku a v dalších zemích Evropské unie.

Předpověď počasí pro hráče golfu na stránkách Meteopressu

Meteopress myslí také na golfisty a připravil pro ně speciální web na adrese golf.meteopress.cz. Na něm hráči golfu najdou podrobnou předpověď počasí na nejbližší tři dny pro golfová hřiště ve všech krajích v České republice. Stránky obsahují také aktuální zpravodajství z portálu golf.cz.

Meteopress a počasí v Chorvatsku

Pokud nás zajímá, jaké je právě teď počasí na území Chorvatska, můžeme se na něj kdykoliv podívat na stránce chorvatsko.meteopress.cz. Stránka obsahuje čtyři snímky, na kterých jsou na mapě Chorvatska znázorněny tyto aktuální údaje – vítr, oblačnost, teplota a tlak vzduchu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!