Informace o teplotách na počasí iDnes


K těm hlavním důvodům, proč lidé sledují zprávy o počasí, patří vedle předpovědi srážek také předpověď teplot. Detailní informace o aktuálních teplotách v Česku včetně jejich předpovědi na následující dny samozřejmě nemohou chybět ani na počasí iDnes. Po kliknutí na odkaz Teploty na pravé straně webu se nám opět zobrazí mapa České republiky, tentokrát s barevným grafickým znázorněním teplot. Po levé straně je opět legenda, která vysvětluje, co které barvy na mapě znamenají (od modré, která znamená nejnižší teploty až po fialovou, která ukazuje naopak teploty nejvyšší). Pokud si na mapku najedeme myší, tak se nám v jednotlivých oblastech budou ukazovat i přesné teploty ve stupních Celsia. Stejně jako u srážek, tak i u teplot se na počasí iDnes můžeme podívat na situaci v předchozích dnech i na prognózu na dny následující.

IDOS autobusy jsou velice přesné a spolehlivé.

Počasí iDnes a sněhové zpravodajství z českých hor

V zimních měsících odjíždí velké množství lidí za sněhem na hory a tak je zajímá aktuální sněhové zpravodajství. To nechybí ani na počasí iDnes, kde najdeme vždy čerstvé a podrobné informace o stavu sněhu na českých horách. Ke sněhovému zpravodajství se dostaneme po kliknutí na odkaz Hory ČR a zobrazí se nám mapa ČR s vyznačenými horskými středisky. Po najetí myší na jejich názvy se dozvíme aktuální informace (např. o stavu sněhu, podmínkách nebo teplotě), u vybraných středisek jsou pak i záběry z webkamery. Hned pod mapou je pak podrobný výpis jednotlivých stanic v Česku. U každé z nich jsou aktuální informace o stavu oblačnosti, o teplotě, o sněhu (celkové množství, nově napadaný a sníh mimo sjezdovky) a o tom, jestli je středisko v provozu + odkaz na další bližší informace.


Počasí iDnes a zprávy o znečištění ovzduší v Česku

Pro ty, co se zajímají o stav ovzduší v naší zemi, má počasí iDnes připravené vždy aktuální informace o znečištění ovzduší. Stačí kliknout na příslušný odkaz na pravé straně webu a otevře se nám stránka s výpisem dvaceti stanic v České republice. Ty jsou seřazeny podle abecedy a jsou u nich uvedeny vždy tři údaje – podíl oxidu siřičitého, oxidu dusičitého a prachu. Pod tabulkou s městy jsou ještě vysvětlivky, co říkají hodinové průměry o kvalitě ovzduší a také doporučení pro jednotlivé stupně kvality.

Bio předpověď a stav ozónu na počasí iDnes

Zvláště starší generace se zajímají o to, jaká bude pro další den biometeorologická předpověď. I tuto informaci si můžeme na počasí iDnes najít. Klikneme na odkaz Bio a ozón a zobrazí se nám informace o biopředpovědi na dnešek a na zítřek. Hned pod tím je ještě aktuální informace o celkovém množství ozonu.

Východ a západ Slunce + Měsíce a rekordy na počasí iDnes

Mezi zajímavosti, které se na počasí iDnes můžeme dozvědět, patří také informace o východu a západu Slunce a Měsíce. Každý den zde najdeme přesné časy, kdy u nás Slunce vychází a naopak kdy zapadá. Stejné informace jsou zde i pro Měsíc a to navíc včetně jeho aktuální fáze. Mnoho lidí se zajímá také o teplotní rekordy. Ani ty na počasí iDnes nechybí. Informace o teplotních rekordech jsou ze stanice Praha-Klementinum a pro každý den jsou zde tři základní údaje – minimální naměřená teplota, maximální naměřená teplota (obojí včetně roku, ve kterém byly naměřeny) a průměrná teplota. Vždy zde najdeme tato data pro tři dny – včerejší den, dnešek a zítřejší den.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací iDnes.cz a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!